Türkiye'nin Sütçüsü

Sütaş 1975 yılında Bursa'nın Karacabey ilçesinin Uluabat köyünde kuruldu. Kurulduğu tarihteki günlük süt işleme kapasitesi 5 ton olan Sütaş, bugün Karacabey tesislerinde, günde 1.200, Aksaray tesislerinde, günde 1.400 ton olmak üzere günlük toplam 2.600 ton süt işleme kapasitesine sahip.

Sütaş Grubu bugün artık, süt değer zincirinin her aşamasına hakim olarak, toprakta yeşeren ottan sofralarımıza gelen süt ürünlerine kadar tüm süreci sütün doğasındaki değerleri koruyarak yönetmek, bu mucizevi gıdayı en saf, en doğal haliyle tüketicilere ulaştırmak ilkesiyle hareket eden, organizasyonunu bu vizyona göre geliştiren bir yapıdadır.

Grubumuz, Karacabey ve Aksaray'daki tesislerinde kurulu bulunan damızlık hayvan çiftlikleri, yem fabrikaları ve süt hayvancılığı uygulamalı eğitim merkezleri ile sektörün gelişmesine yönelik faaliyetlerini her geçen gün geliştirerek devam ettiriyor.

Sütaş Grubu, bünyesindeki çiftlikler ile sözleşmeli üreticilerin çiftliklerinden, her gün 137 süt tankeri ile topladığı en kaliteli sütleri, Karacabey ve Aksaray'daki tesislerinde, binlerce süt gönüllüsü çalışanının alınteri ile işliyor; doğal lezzet ilkesiyle ürettiği ürünlerini, 1352 araçtan oluşan dağıtım filosu ile yılın her günü 117 bin 500'ün üzerinde satış noktasına ulaştırıyor. Profesyonel pazarlama araştırmaları şirketlerinin verilerine göre Sütaş, 8. yıldır Türkiye süt ve süt ürünleri pazarının lider markasıdır.


Türkiye'nin 51. Büyük Sanayi Kuruluşu

Sütaş, 1,9 milyar TL ciro ile İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2013” listesinde 51. sırada yer almaktadır.


Misyonumuz

Sütün iyiliğini ve bereketini yayma tutkusuyla, ottan sofraya süt değer zincirini ve bize emanet edilen kaynakları en verimli şekilde yönetip geliştirerek, bireylerin yaşam kalitelerini artıran, sağlık ve mutluluk veren, doğal ve lezzetli süt ürünleri sunmak.


Vizyonumuz

Süt sektörünün en sevilen markası, en güvenilen kuruluşu ve lider şirketi olmak.


Değerlerimiz

Tutku:Sütçülüğe sevgimiz ve adanmışlığımızla bağlıyız.
Güven: Doğru, dürüst, tutarlı ve şeffaf davranırız.
Sahiplenme:Şirketimize karşı duyduğumuz sorumluluk ve aidiyet duygusu karar ve davranışlarımıza yön verir. Şirketimizin varlıklarına ve menfaatlerine içtenlikle sahip çıkarız.
Liderlik: Topluma yarar sağlayan değişim ve yeniliklere öncülük etme cesaretine sahibiz.
Hümanizm: Sevgiye, saygıya, hoşgörüye ve vefaya değer veririz.


İş Yapış Biçimimiz

  • Kurumsal yönetim ilkelerini gözeterek yapımızı sürekli geliştirmeye çalışırız (adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik, sorumluluk).
  • İşimizi aynı zamanda sosyal sorumluluğumuz olarak görürüz.
  • Bilimin ve teknolojinin rehberliğinde uzmanlığımızı sürekli geliştirmeye, işimizin ustası olmaya çalışırız.
  • Yaratıcı ve yenilikçi olmayı sürdürülebilir büyümemizin temel dayanağı olarak görürüz.
  • Kaynaklarımızı, geri dönüştürülebilirliğini ve yenilenebilirliğini gözeterek en verimli şekilde kullanıp, geliştiririz.
  • Kararlarımızı oluştururken müzakere eder, birlikte doğruyu bulmayı, ortak aklı oluşturmayı hedefleriz.
  • Etik ilkelere bağlı kalırız.
  • Çalışanlarımızın gelişimini ve motivasyonunu önemseriz.
  • Bizi Takip Edin...

Bizi Takip Edin...

Sütaş Danışma Hattı

444 4 788