SELECT YOUR LANGUAGE

1. KURUMSAL YÖNETİM

Sütaş hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

1975 yılında kurulan Sütaş, kendine özgü “Çiftlikten Sofralara” entegre iş modeli çerçevesinde, ineklerin yediği ottan sofralara ulaşan süt ve süt ürünlerine kadar olan bütün süt değer zincirini yönetir ve denetler. Ürünlerinin doğallığının ve kalitesinin güvencesi olan bu modelin gereği olarak Sütaş, yatırım yaptığı her bölgede süt ve süt ürünleri tesisinin yanı sıra; eğitim merkezi, uygulama çiftliği, damızlık yetiştirme çiftlikleri, yem fabrikası, geri kazanım ve enerji tesisleri de kurar. Tesislerinde, günde 3700 ton süt işleme kapasitesine sahip Sütaş, 5000 kişiye doğrudan istihdam sağlayarak tüketicilere 77 çeşit ürün sunar. Türkiye süt ve süt ürünleri sektörünün 12 yıldır lider markası olan Sütaş, 2014 yılında 2,2 milyar TL ciroya ulaşmıştır.


Sütaş’ın ortaklık yapısı nedir?

Şirket OrtaklarıPay Tutarı(TL)Pay Oranı(%)
Yılmaz Holding A.Ş.20.527.333,3350,07
Muharrem Yılmaz20.307.238,9649,53
Diğer165.427,710,40
TOPLAM41.000.000,00%100


Sütaş’ın Yönetim Kurulu Üyeleri kimlerdir?

Adı ve SoyadıGörevi
Muharrem YılmazYönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye
Serpil VeralYönetim Kurulu Başkan Vekili
Selim Tarık TezelYönetim Kurulu Başkan Vekili
Murat AratÜye
Hüseyin Mustafa ÇevikÜye
Ergun ErmutluÜye
Eşref HamamcıoğluÜye
Mürvet TezelÜye
Aynur Duygu YılmazÜye
Haydar YılmazÜye


Sütaş’ın mali yılı hangi dönemi kapsamaktadır?

Sütaş mali yılı, Ocak-Aralık dönemini kapsar.


Sütaş’ın bilgilendirme politikası nedir?

Şirketimizin bilgilendirme politikasına, web sitemizin Hakkımızda menüsü altındaki Kurumsal Yönetim bölümünde bulunan, “Politikalar” başlığı altından ulaşabilirsiniz.


Sütaş’ın kar dağıtım politikası nedir?

Şirketimizin kar dağıtım politikasına, web sitemizin Hakkımızda menüsü altındaki Kurumsal Yönetim bölümünde bulunan, “Politikalar” başlığı altından ulaşabilirsiniz.


Sütaş’ın Bağımsız Denetleyicisi kimdir?

Şirketimizin 01.01.2017-31.12.2017 döneminde bağımsız denetimi, Güney Bağımsız Denetim ve SMMM Anonim Şirketi tarafından yapılmaktadır.


Sütaş’ın yıllık faaliyet raporlarına nereden ulaşabilirim?

Faaliyet Raporlarımıza, web sitemizin Hakkımızda menüsü altındaki Kurumsal Yönetim bölümünde bulunan, " Faaliyet Raporları" başlığından ulaşabilirsiniz.


Sütaş’ın İş Etiği Kuralları’na nereden ulaşabilirim?

Şirketimizin İş Etiği Kuralları’na, web sitemizin Hakkımızda menüsü altındaki Kurumsal Yönetim bölümünde bulunan, “İş Etiği Kuralları” başlığından ulaşabilirsiniz.


Sütaş’ın Kurumsal Sosyal Sorumluluk faaliyetleri ile ilgili bilgiye nereden ulaşabilirim?

Sütaş, sütçülük faaliyetlerini 43 yıldır sosyal sorumluluk yaklaşımıyla sürdürmektedir. "Çiftlikten Sofraya" entegre iş modelimiz kapsamında, sektörün gelişimine yönelik eğitim faaliyetlerimiz, her zaman önceliğimiz oldu. 21 yıldır sektöre öncülük eden üniversite-sanayi işbirliğinde yürüttüğümüz ücretsiz uygulamalı hayvancılık eğitimlerimizden bugüne kadar yaklaşık 27 bin 500 üretici, öğrenci ve girişimci yararlandı.

Eğitim faaliyetlerimiz hakkındaki detaylı bilgi için, web sitemizin Sürdürülebilirlik menüsü altındaki Sosyal Sürdürülebilirlik bölümünü inceleyebilirsiniz.


Sponsorluk talebi için nereye başvurabilirim?

Sponsorluk taleplerinizi kurumsaliletisim@sutas.com.tr e-mail adresine gönderebilirsiniz.


Şirketinizle ilgili duyurulardan nasıl haberdar olabilirim?

Şirketimizin yapmış olduğu duyurulara, web sitemizin Güncel menüsü altındaki Kurumsal bölümünde bulunan, “Sütaş’tan Haberler” başlığından ulaşabilirsiniz.2. ÜRETİM

Sütaş’ın üretim tesisleri nerededir?

Sütaş’ın Türkiye’de Aksaray ve Bursa (Karacabey) illerinde ve Makedonya’da faaliyet gösteren 3 adet üretim tesisi bulunmaktadır.


Sütaş’ın kalite politikası nedir?

Kalite politikamıza, web sitemizin Hakkımızda menüsü altındaki Bir Bakışta Sütaş bölümünde bulunan, " Kalite Anlayışımız" başlığından ulaşabilirsiniz.


Sütaş’ın Türkiye’deki tesislerinde yıllık süt işleme kapasitesi nedir?

Aksaray ve Karacabey Üretim Tesisleri’mizde yıllık toplam 750 milyon litre süt işleme kapasitesimiz var.3. İNSAN KAYNAKLARI

Sütaş’ın işe alım politikaları nelerdir?

Sütaş İnsan Kaynakları olarak, seçme ve yerleştirme sürecimizi potansiyel çalışanlara fırsat eşitliğini sağlayarak ‘’doğru işe doğru insan’’ politikası ile gerçekleştirmekteyiz. Kurum Kültürümüze ve pozisyona özel yetkinliklere sahip en uygun çalışma arkadaşlarımızı şirketimize kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda, aradığımız pozisyonların duyurusu internet sitemiz, kariyer portalları, meslek odaları ve şirket intraneti üzerinden yapılmaktadır. Aradığımız pozisyonun seviyesine ve beklenen becerilere göre adaylarımıza işe alım süreçlerinde farklı değerlendirme araçları uygulanmaktadır Yetkinlik Bazlı Mülakat, İngilizce Seviye Tespit Sınavı, Genel Yetenek Sınavı, Kişilik Envanteri, Vaka Çalışmaları ve sunumlar kullandığımız araçlardır.


Sütaş’a nasıl iş başvurusunda bulunabilirim?

Sütaş internet sitesinden güncel ilanları takip edebilir, özelliklerinize uygun bir ilan bulunmuyorsa genel başvuru yapabilirsiniz.

İş başvurularınızı, web sitemizin İnsan Kaynakları menüsü altındaki İnsan Kaynakları bölümünden yapabilir ya da hr@sutas.com.tr e-mail adresine iletebilirsiniz.


Sütaş’a nasıl staj başvurusunda bulunabilirim?

Üniversite yaz stajyeri seçim sürecimiz Mart-Nisan aylarında yapılmaktadır. Kurum ihtiyaçlarına göre fabrikalarda ve merkez ofiste staj imkanı sağlanmaktadır. Mart ayında internet sitemizde yayınlanan ilanı takip edebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Meslek Yüksek Okulu Stajyerleri: Fabrikalarımızın bulunduğu bölgelerdeki Meslek Yüksek Okulları ile eğitim ve staj projelerimiz mevcuttur. Bu işbirliği kapsamında, staj sürecimizde ilgili okullarda eğitim gören öğrencilerimiz okulları aracılığı ile şirketimize başvuru yapabilirler.

Meslek Lisesi Stajyerleri: Eğitim öğretim dönemi boyunca meslek lisesi öğrencileri tarafından yapılan zorunlu uygulamalı stajlardır. Bursa Karacabey ve Aksaray daki teknik ve ticari meslek liselerini içerir. Başvurularınızı bulunduğunuz bölgedeki ilgili liselere yapabilirsiniz.

Üyelik Şartları

Aşağıdaki metinde yazılı bulunan ve Sutas.com.tr kullanım şartları, gizlilik ve telif hakları ile ilgili size bilgi veren metni okumanız gerekmektedir.

Bu şartları kabul etmeniz halinde sizden beklenen, ister üye olarak ister konuk olarak anlaşmaların şartlarına uymanızdır. Sitemizden faydalanmaya başlamadan önce sizden ne gibi bilgiler istendiğini ve bunların ne amaçla istendiğini anladığınızdan emin olmanız sizin yararınızadır.

Sutas.com.tr sitesinin tüm hakları, Sütaş'a aittir. Site içeriğindeki tüm malzemeler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses, işaret vesaire fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmakta olup, Sütaş'ın yazılı izni olmadıkça bu sitedeki hiç bir malzemeyi değiştiremez, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz ya da dağıtamazsınız. Sutas.com.tr’de yer alan yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses materyallerini Sutas.com.tr sitesine bağlı kaldığınız süre boyunca kullanma hakkına sahipsiniz.

Sutas.com.tr, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler de sağlamaktadır. sutas.com.tr, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir. Sutas.com.tr kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik ve sorunlar bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler ve sorunlar nedeniyle Sutas.com.tr'ye sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez.

Sutas.com.tr, malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. Bu anlaşma, Sutas.com.tr tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir.

Sutas.com.tr, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar: Kişisel bilgileriniz gerektiğinde bunu açıkça sorarız. Sutas.com.tr'nin yeni özellikleri, hizmetleri ya da ürünleri hakkında size zaman zaman bilgi gönderebiliriz fakat kişisel bilgilerinizi kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşmaz ve açıklamayız. Eğer bu ilkelerimiz hakkında sorularınız varsa, lütfen tuketici@sutas.com.tr adresine elektronik posta yoluyla gönderiniz.

Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.