SELECT YOUR LANGUAGE

Babymix'in özellikleri

BABYMIX'in ÖZELLİKLERİ

Bebeklerin sindirim sistemi çok hassastır ve her proteini sindiremez. Bir yaşın altındaki bebeklere inek sütü önerilmez. Çünkü, inek sütü proteinleri bebeğin sindirebileceği yapıda değildir. Babymix’deki proteinler, bebeklerin rahat sindirebileceği şekilde dengelenmiştir; bu sebeple Babymix 6. aydan itibaren rahatlıkla kullanılabilir.

Babymix Türkiye’nin “Bebek ve Küçük Çocuk Yoğurdu” olarak onaylanan* TEK yoğurdudur. Hiçbir koruyucu katkı maddesi içermez.

Babymix’in, bebeklerin normal zihinsel ve fiziksel gelişimleri için gerekli olan süt yağı ve laktoz içeriği de onların ihtiyacı doğrultusunda düzenlenmiştir. İçeriğindeki probiyotik bakteriler sayesinde bağışıklık sistemin güçlenmesine ve sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur.

Türk Gıda Kodeksi Bebek ve Küçük Çocuk Ek Besini Tebliği’ne uygundur.

Babymix Neden Bebeğinize Özel?

Bebeklerin mümkünse ilk altı ay sadece anne sütüyle beslenmeleri gereklidir. Altıncı ayın sonunda bebeğin gelişim için ihtiyaç duyduğu besin maddeleri arttıkça sindirimi kolay, besleyici özelliği yüksek ve bebeklerin bünyesine uygun bazı ek besinler verilir. Bebeğin hassas bünyesi ve henüz gelişen sindirim sistemi dolayısıyla bu gıdalar dikkatle seçilmelidir.

Altıncı aydan sonra bebeklere mutlaka verilmesi önerilen gıdaların başında yoğurt gelir. Babymix, Türkiye’nin ilk ve tek bebek yoğurdudur. Hatta, yoğurttan öte bir bebek besinidir, çünkü...

• Probiyotik bakteri içerir:

Babymix, yoğurtta bulunan 2 yoğurt kültürüne ilave olarak probiyotik kültür (Bifidobacterium Bifidum Bb12) içerir. Babymix, içerdiği probiyotik bakteri sayesinde bebeğinizin sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışlık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

• Yüksek kalsiyum içerir:

Kalsiyum, kemik ve dişlerin güçlenmesine, kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur. Sade Babymix’in bir küpünün içindeki kalsiyum, 3 yaşın altındaki bebeklerin günlük ihtiyacının % 33’ünü karşılamaya yeter.

• B2 ve B12 vitaminleri bakımından zengindir:

B12 vitamini bebek ve küçük çocukların sağlıklı bedensel ve zihinsel gelişimi için gereklidir. B2 vitamini ise sağlıklı bir cilt, antikor, kırmızı kan hücresi oluşumu ve doku onarımı için vücuda alınması gereken bir vitamindir.

• Hiçbir koruyucu katkı maddesi, sofra şekeri, nişasta ve gluten içermez:

Babymix, hiçbir koruyucu katkı maddesi, renklendirici ve yapay tatlandırıcı içermez.

• Ev yoğurdundan da öte:

Yoğurdun istenilen faydayı sağlayabilmesi için yeterli sayıda ve canlı yoğurt kültürü içermesi gerekir. Evde yapılan yoğurt, kültürlerin çalışması için gereken hassas ortamın her zaman oluşamaması ve mayadan mayaya aktarım dolayısıyla beklenen faydayı veremeyebilir.Babymix, hassas ve modern üretim koşulları, normal yoğurtta bulunan 2 yoğurt kültürüne ilaveten içerdiği probiyotik kültür ve dengelenmiş protein içeriği ile ev yoğurdundan daha faydalı, sağlıklı ve hijyeniktir.Üyelik Şartları

Aşağıdaki metinde yazılı bulunan ve Sutas.com.tr kullanım şartları, gizlilik ve telif hakları ile ilgili size bilgi veren metni okumanız gerekmektedir.

Bu şartları kabul etmeniz halinde sizden beklenen, ister üye olarak ister konuk olarak anlaşmaların şartlarına uymanızdır. Sitemizden faydalanmaya başlamadan önce sizden ne gibi bilgiler istendiğini ve bunların ne amaçla istendiğini anladığınızdan emin olmanız sizin yararınızadır.

Sutas.com.tr sitesinin tüm hakları, Sütaş'a aittir. Site içeriğindeki tüm malzemeler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses, işaret vesaire fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmakta olup, Sütaş'ın yazılı izni olmadıkça bu sitedeki hiç bir malzemeyi değiştiremez, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz ya da dağıtamazsınız. Sutas.com.tr’de yer alan yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses materyallerini Sutas.com.tr sitesine bağlı kaldığınız süre boyunca kullanma hakkına sahipsiniz.

Sutas.com.tr, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler de sağlamaktadır. sutas.com.tr, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir. Sutas.com.tr kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik ve sorunlar bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler ve sorunlar nedeniyle Sutas.com.tr'ye sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez.

Sutas.com.tr, malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. Bu anlaşma, Sutas.com.tr tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir.

Sutas.com.tr, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar: Kişisel bilgileriniz gerektiğinde bunu açıkça sorarız. Sutas.com.tr'nin yeni özellikleri, hizmetleri ya da ürünleri hakkında size zaman zaman bilgi gönderebiliriz fakat kişisel bilgilerinizi kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşmaz ve açıklamayız. Eğer bu ilkelerimiz hakkında sorularınız varsa, lütfen tuketici@sutas.com.tr adresine elektronik posta yoluyla gönderiniz.

Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.