SELECT YOUR LANGUAGE

Büyümix'in çocuk gelişimine katkısı

BÜYÜMIX'in ÇOCUK GELİŞİMİNE KATKISI

Büyüme çağındaki çocuklar, sağlıklı ve yeterli büyüyebilmeleri için enerji, protein ve kalsiyum kaynakları ile desteklenmelidir.

Büyümix’in üretiminde kullanılan teknolojisi sayesinde süt iki kat yoğunlaştırılarak protein, vitamin ve kalsiyum içeriği artırılır. Bu sayede Büyümix besleyici değeri çok yüksek bir ürün haline gelir.

Büyümix nasıl büyütür?
Kalsiyum
Çocukların kemik ve dişlerinin gelişmesine yardımcı olur. Çocuklar hızlı büyüdükleri ve kemikleriyle dişlerinin gelişimi sürdüğü için her gün kalsiyum bakımından zengin beslenmeleri gerekir. Büyümix, zengin kalsiyum içeriği ile çocuğunuzun günlük kalsiyum ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur.

Fosfor
Fosfor, diş ve kemik oluşumu, kas kasılması, böbrek fonksiyonu ile sinir ve kas aktivitesi için vücuda alınması gereken bir mineraldir. Büyümix, hem kalsiyum hem de fosfor için doğal kaynak niteliği taşıdığı ve bu iki yaşamsal öneme sahip minerali yüksek ve dengeli miktarlarda içerdiği için çok değerlidir.

Protein
Çocukların hücre oluşumu ve vücudun büyüme fonksiyonunu yerine getirebilmesi için yeterli miktarda proteine ihtiyacı vardır. Büyümix, protein bakımından kaynak niteliğinde bir besindir.

B12 vitamini
B12 vitamini, büyüme ve sinir sisteminin sağlıklı gelişimi için çocukların alması gereken bir vitamindir. Bu vitamin, konsantrasyon, öğrenme, hafıza gücü ve bilinçsel performans için önemli rol oynar. Çocukluk döneminde B12 vitamini eksikliği ayrıca kendisini büyüme ve gelişmede gerileme, yürüme bozukluğu olarak gösterir. Bitkisel kaynaklarda bulunmayan B12 vitamini kırmızı ete alternatif olarak sadece süt ürünlerinde bulunur. Büyümix, yüksek oranda B12 vitamini içerir.Üyelik Şartları

Aşağıdaki metinde yazılı bulunan ve Sutas.com.tr kullanım şartları, gizlilik ve telif hakları ile ilgili size bilgi veren metni okumanız gerekmektedir.

Bu şartları kabul etmeniz halinde sizden beklenen, ister üye olarak ister konuk olarak anlaşmaların şartlarına uymanızdır. Sitemizden faydalanmaya başlamadan önce sizden ne gibi bilgiler istendiğini ve bunların ne amaçla istendiğini anladığınızdan emin olmanız sizin yararınızadır.

Sutas.com.tr sitesinin tüm hakları, Sütaş'a aittir. Site içeriğindeki tüm malzemeler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses, işaret vesaire fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmakta olup, Sütaş'ın yazılı izni olmadıkça bu sitedeki hiç bir malzemeyi değiştiremez, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz ya da dağıtamazsınız. Sutas.com.tr’de yer alan yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses materyallerini Sutas.com.tr sitesine bağlı kaldığınız süre boyunca kullanma hakkına sahipsiniz.

Sutas.com.tr, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler de sağlamaktadır. sutas.com.tr, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir. Sutas.com.tr kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik ve sorunlar bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler ve sorunlar nedeniyle Sutas.com.tr'ye sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez.

Sutas.com.tr, malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. Bu anlaşma, Sutas.com.tr tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir.

Sutas.com.tr, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar: Kişisel bilgileriniz gerektiğinde bunu açıkça sorarız. Sutas.com.tr'nin yeni özellikleri, hizmetleri ya da ürünleri hakkında size zaman zaman bilgi gönderebiliriz fakat kişisel bilgilerinizi kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşmaz ve açıklamayız. Eğer bu ilkelerimiz hakkında sorularınız varsa, lütfen tuketici@sutas.com.tr adresine elektronik posta yoluyla gönderiniz.

Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.