SELECT YOUR LANGUAGE

Pratik Öneriler / İpuçları

PRATİK ÖNERİLER

 • Tereyağını yemeklerinize servisten hemen önce koyarsanız hem yemeğiniz daha lezzetli olur hem de tereyağı besin değerini korur.

 • Tereyağını garnitür olarak yemeklerinizin yanında servis etmek isterseniz onu kurabiye kalıplarını kullanarak şekillendirip, derin dondurucuda muhafaza edebilirsiniz. Yemeğiniz servise hazır olduğunda yanına ekleyerek hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

 • Pişirdiğiniz hamur işlerinin daha lezzetli olup mis gibi kokması için fırından çıkar çıkmaz üstlerine erimiş tereyağı sürmeniz yeterli olacaktır.

 • Donmuş tereyağını yumuşatmak için aşağıdaki alternatiflerden biri ile ilerleyebilirsiniz:

 •     - Ürünü kullanmadan 30 dk-60dk önce buzdolabından çıkarmak yeterli olacaktır.
      - Tereyağını küçük parçalara bölerseniz, bu süre 15 dk ya inecektir.
      - 2 yağlı kağıt/pişirme kağıdı arasına yerleştirilip, merdane ile kalınlığı azaltılarak yumuşatılabilir.
      - Benmari usülü yumuşatılabilir. Tereyağının erimemesi için sürekli çevrilmesi önemlidir.
      - Rendeden yardım alınabilir. Rendelediğiniz tereyağı çok düşük ısıda dahi yanmadan çözünecektir.
      - Patates soyucusu kullanılabilir. Soyucu ile çözmeye gerek kalmadan, tereyağından ince ince dilimler keserek kullanabilirsiniz.


  Pratik tarif önerileri:

 • Bir dilim ekmeği iyice kızartın ve üzerine Sütaş tereyağını sürün.

 • Buharda haşladığınız sebzelerin üzerine, tavada erittiğiniz Sütaş tereyağını ve ezilmiş iki diş sarımsağı ilave edin.

 • Yağsız tavada kızarttığınız tavuk göğsü filetolarının üzerine Sütaş tereyağı bırakın; biraz da sarımsak tozu, rendelenmiş limon kabuğu ve karabiber ekleyin.

 • Çocuğunuz için lezzetli sandviçler hazırlamak isterseniz ekmeğe önce Sütaş tereyağı sürün, daha sonra diğer malzemeleri ilave edin. • Üyelik Şartları

  Aşağıdaki metinde yazılı bulunan ve Sutas.com.tr kullanım şartları, gizlilik ve telif hakları ile ilgili size bilgi veren metni okumanız gerekmektedir.

  Bu şartları kabul etmeniz halinde sizden beklenen, ister üye olarak ister konuk olarak anlaşmaların şartlarına uymanızdır. Sitemizden faydalanmaya başlamadan önce sizden ne gibi bilgiler istendiğini ve bunların ne amaçla istendiğini anladığınızdan emin olmanız sizin yararınızadır.

  Sutas.com.tr sitesinin tüm hakları, Sütaş'a aittir. Site içeriğindeki tüm malzemeler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses, işaret vesaire fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmakta olup, Sütaş'ın yazılı izni olmadıkça bu sitedeki hiç bir malzemeyi değiştiremez, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz ya da dağıtamazsınız. Sutas.com.tr’de yer alan yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses materyallerini Sutas.com.tr sitesine bağlı kaldığınız süre boyunca kullanma hakkına sahipsiniz.

  Sutas.com.tr, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler de sağlamaktadır. sutas.com.tr, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir. Sutas.com.tr kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik ve sorunlar bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler ve sorunlar nedeniyle Sutas.com.tr'ye sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez.

  Sutas.com.tr, malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. Bu anlaşma, Sutas.com.tr tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir.

  Sutas.com.tr, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar: Kişisel bilgileriniz gerektiğinde bunu açıkça sorarız. Sutas.com.tr'nin yeni özellikleri, hizmetleri ya da ürünleri hakkında size zaman zaman bilgi gönderebiliriz fakat kişisel bilgilerinizi kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşmaz ve açıklamayız. Eğer bu ilkelerimiz hakkında sorularınız varsa, lütfen tuketici@sutas.com.tr adresine elektronik posta yoluyla gönderiniz.

  Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.