SELECT YOUR LANGUAGE

Neden tereyağı?

NEDEN TEREYAĞI?

 • Süt ya da yoğurt kremasından doğal yolla elde edilen tereyağı, Türk yemek kültürü için vazgeçilmez bir lezzet mirasıdır. İyi bir tereyağı, hem lezzeti hem de kokusu ile sıcak yemekleri tadına doyulmaz yapar.

 • Süt ya da yoğurt kremasından elde edilen tereyağı, Türk yemek kültürü için vazgeçilmez bir lezzet mirasıdır. İyi bir tereyağı, hem lezzeti hem de kokusu ile sıcak yemekleri tadına doyulmaz yapar.

 • Tereyağı hiçbir kimyasal işlemden geçmez. Doğasında trans yağ bulunmaz.

 • Tereyağı nefis bir lezzet olmasının yanı sıra hem çocukların hem büyüklerin günlük enerji ve esansiyel yağ asidi ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olur.

 • Özellikle gelişme çağındaki çocukların beslenmesinde süt yağının önemi büyüktür; bu nedenle çocukların günlük diyetinde diğer süt ürünleri ile birlikte tereyağının da yer alması gerekmektedir.

 • Yağda eriyen A, D ve E vitaminleri içerir.

 • 10 gram tereyağı günlük A vitamini ihtiyacımızın % 10’ unu karşılar. A vitamini antioksidan özelliği sayesinde hücreleri oksidasyondan korumaktadır. Ayrıca göz sağlığı ve sağlıklı bir cilt için de çok önemlidir.

 • Yiyeceklerdeki yağda eriyen vitaminlerin emilimini artırmaya yardımcı olur.

 • %82 saf süt yağı oranı ile iyi bir enerji kaynağıdır. Süt yağında bulunan yağ asitlerinden biri olan bütirik asit, kanserin önlenmesine yardımcı olmaktadır; Süt yağında bulunan ve “konjuge linoleik asit” olarak isimlendirilen yağ asitlerinin de bazı kanser türlerinin önlenmesinde olumlu katkısı olduğu belirtilmektedir.

 • Üyelik Şartları

  Aşağıdaki metinde yazılı bulunan ve Sutas.com.tr kullanım şartları, gizlilik ve telif hakları ile ilgili size bilgi veren metni okumanız gerekmektedir.

  Bu şartları kabul etmeniz halinde sizden beklenen, ister üye olarak ister konuk olarak anlaşmaların şartlarına uymanızdır. Sitemizden faydalanmaya başlamadan önce sizden ne gibi bilgiler istendiğini ve bunların ne amaçla istendiğini anladığınızdan emin olmanız sizin yararınızadır.

  Sutas.com.tr sitesinin tüm hakları, Sütaş'a aittir. Site içeriğindeki tüm malzemeler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses, işaret vesaire fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmakta olup, Sütaş'ın yazılı izni olmadıkça bu sitedeki hiç bir malzemeyi değiştiremez, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz ya da dağıtamazsınız. Sutas.com.tr’de yer alan yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses materyallerini Sutas.com.tr sitesine bağlı kaldığınız süre boyunca kullanma hakkına sahipsiniz.

  Sutas.com.tr, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler de sağlamaktadır. sutas.com.tr, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir. Sutas.com.tr kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik ve sorunlar bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler ve sorunlar nedeniyle Sutas.com.tr'ye sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez.

  Sutas.com.tr, malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. Bu anlaşma, Sutas.com.tr tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir.

  Sutas.com.tr, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar: Kişisel bilgileriniz gerektiğinde bunu açıkça sorarız. Sutas.com.tr'nin yeni özellikleri, hizmetleri ya da ürünleri hakkında size zaman zaman bilgi gönderebiliriz fakat kişisel bilgilerinizi kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşmaz ve açıklamayız. Eğer bu ilkelerimiz hakkında sorularınız varsa, lütfen tuketici@sutas.com.tr adresine elektronik posta yoluyla gönderiniz.

  Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.