SELECT YOUR LANGUAGE

Pratik öneriler

PRATİK ÖNERİLER

İşte size nefis lezzetli tereyağıyla ilgili küçük ama çok işinize yarayacak püf noktaları:

 • Tereyağındaki doymamış yağ oranı margarinden daha yüksektir. Bu sebeple tereyağı çırpma aletiyle çırpılınca daha çok köpürür, pasta ve kekleri daha çok yumuşatır ve çok daha lezzetli yapar.

 • Pişirdiğiniz hamurişlerinin daha lezzetli olup mis gibi kokması için fırından çıkar çıkmaz üstlerine erimiş tereyağı sürmeniz yeterli.

 • Tereyağını yemeklerinize servisten hemen önce koyarsanız, hem yemeğiniz daha lezzetli olacak hem de tereyağı besin değerini koruyacaktır.

 • Tereyağının derin dondurucuda yaklaşık 6 – 8 ay bozulmadan kalabilme özelliği vardır. Bu nedenle tereyağını eğer hemen kullanmayacaksanız en iyi muhafaza edebileceğiniz yer derin dondurucudur.

 • Donmuş tereyağı için bir patates soyucusu kullanın. Soyucu ile tereyağından ince ince dilimler keserek çözmeye gerek kalmadan kullanabilirsiniz.

 • Kek yaparken acilen erimiş tereyağına ihtiyacınız olursa rendeden yardım alabilirsiniz. Rendelediğiniz tereyağı çok düşük ısıda dahi yanmadan çözünecektir.

 • Tereyağını garnitür olarak yemeklerinizin yanında servis etmek isterseniz onu kurabiye kalıplarını kullanarak şekillendirin ve derin dondurucuda muhafaza edin. Yemeğiniz servise hazır olduğunda yanına ekleyerek hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

 • Dikkat: Tereyağı etrafındaki yiyeceklerin kokularını bünyesine alma özelliğine sahiptir. Bu nedenle balık, et, peynir veya meyveli gıdaların yanına konulmamalıdır. Aksi takdirde tereyağından çok diğer yiyeceklerin lezzetini alırsınız.  Üyelik Şartları

  Aşağıdaki metinde yazılı bulunan ve Sutas.com.tr kullanım şartları, gizlilik ve telif hakları ile ilgili size bilgi veren metni okumanız gerekmektedir.

  Bu şartları kabul etmeniz halinde sizden beklenen, ister üye olarak ister konuk olarak anlaşmaların şartlarına uymanızdır. Sitemizden faydalanmaya başlamadan önce sizden ne gibi bilgiler istendiğini ve bunların ne amaçla istendiğini anladığınızdan emin olmanız sizin yararınızadır.

  Sutas.com.tr sitesinin tüm hakları, Sütaş'a aittir. Site içeriğindeki tüm malzemeler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses, işaret vesaire fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmakta olup, Sütaş'ın yazılı izni olmadıkça bu sitedeki hiç bir malzemeyi değiştiremez, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz ya da dağıtamazsınız. Sutas.com.tr’de yer alan yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses materyallerini Sutas.com.tr sitesine bağlı kaldığınız süre boyunca kullanma hakkına sahipsiniz.

  Sutas.com.tr, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler de sağlamaktadır. sutas.com.tr, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir. Sutas.com.tr kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik ve sorunlar bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler ve sorunlar nedeniyle Sutas.com.tr'ye sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez.

  Sutas.com.tr, malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. Bu anlaşma, Sutas.com.tr tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir.

  Sutas.com.tr, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar: Kişisel bilgileriniz gerektiğinde bunu açıkça sorarız. Sutas.com.tr'nin yeni özellikleri, hizmetleri ya da ürünleri hakkında size zaman zaman bilgi gönderebiliriz fakat kişisel bilgilerinizi kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşmaz ve açıklamayız. Eğer bu ilkelerimiz hakkında sorularınız varsa, lütfen tuketici@sutas.com.tr adresine elektronik posta yoluyla gönderiniz.

  Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.