SELECT YOUR LANGUAGE

Probiyotikler nasıl çalışır?

PROBİYOTİKLER NASIL ÇALIŞIR?

 • Probiyotikler yeterli miktarda alındığında sağlığa faydalı olabilen canlı mikroorganizmalardır.

 • Probiyotik faydalardan bahsedilmesi için, probiyotik üründe yüksek miktarda (10⁴ kob*/g) probiyotik maya bulunması ve bu mayaların raf ömrü sonuna kadar canlı kalması gereklidir. (kob: koloni oluşturma birimi)

 • Sindirim, Yovita'nın üstün lezzetiyle ağızdan başlar.

 • Yovita'daki probiyotik mayalar mideden geçerken canlı kalırlar. Çünkü mide ve safra asitlerine dayanıklı olup 37°C'de yüksek üreme özelliği sağlarlar.

 • Probiyotik maya Acidophilus ince bağırsağın dengesi için gereklidir.

 • Probiyotik maya Bifidus ise kalın bağırsağın sağlıklı görev yapması için gereklidir.

 • Yovita'daki 2 doğal probiyotik maya ve doğal lif mükemmel bir harmoni içinde birlikte çalışarak sinbiyotik bir dayanışma gösterirler; yani birlikte daha faydalı olurlar.

 • Yovita'nın içerdiği doğal lif (prebiyotik=inülin) dost mayaların sindirim sistemine nakline, orada tutulmalarına, canlı kalıp beslenmelerine destek verir.

 • Prebiyotikle desteklenmeyen probiyotiklerin aktiviteleri depolama şartları ve sindirim sistemi boyunca yaptıkları seyahat sebebiyle azalabilir. Doğal lif yoğurttaki kalsiyum gibi minerallerin bağırsaklardan emilimini artırır. Böylece kemik erimesi (osteoporoz) gelişimini önlemeye yardımcı olduğu ve formda kalmaya destek verebildiği bilinmektedir.

 • Doğal probiyotik mayalar zararlı bakterileri kontrol altında tutar, üremelerini durdurur, onların yerine geçerek vücuttan atılmalarını sağlarlar. • Üyelik Şartları

  Aşağıdaki metinde yazılı bulunan ve Sutas.com.tr kullanım şartları, gizlilik ve telif hakları ile ilgili size bilgi veren metni okumanız gerekmektedir.

  Bu şartları kabul etmeniz halinde sizden beklenen, ister üye olarak ister konuk olarak anlaşmaların şartlarına uymanızdır. Sitemizden faydalanmaya başlamadan önce sizden ne gibi bilgiler istendiğini ve bunların ne amaçla istendiğini anladığınızdan emin olmanız sizin yararınızadır.

  Sutas.com.tr sitesinin tüm hakları, Sütaş'a aittir. Site içeriğindeki tüm malzemeler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses, işaret vesaire fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmakta olup, Sütaş'ın yazılı izni olmadıkça bu sitedeki hiç bir malzemeyi değiştiremez, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz ya da dağıtamazsınız. Sutas.com.tr’de yer alan yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses materyallerini Sutas.com.tr sitesine bağlı kaldığınız süre boyunca kullanma hakkına sahipsiniz.

  Sutas.com.tr, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler de sağlamaktadır. sutas.com.tr, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir. Sutas.com.tr kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik ve sorunlar bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler ve sorunlar nedeniyle Sutas.com.tr'ye sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez.

  Sutas.com.tr, malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. Bu anlaşma, Sutas.com.tr tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir.

  Sutas.com.tr, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar: Kişisel bilgileriniz gerektiğinde bunu açıkça sorarız. Sutas.com.tr'nin yeni özellikleri, hizmetleri ya da ürünleri hakkında size zaman zaman bilgi gönderebiliriz fakat kişisel bilgilerinizi kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşmaz ve açıklamayız. Eğer bu ilkelerimiz hakkında sorularınız varsa, lütfen tuketici@sutas.com.tr adresine elektronik posta yoluyla gönderiniz.

  Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.