SELECT YOUR LANGUAGE

SÜTAJYER STAJ PROGRAMI
Sütajyer Programında Seni Neler Bekliyor?

SÜTAJYER, üniversitelerin 3. ve 4. sınıf lisans öğrencilerine yönelik, yaz döneminde 8 hafta süren staj programımızdır. Bu programda profesyonel yaşama hazırlanır ve akademik eğitimlerini destekleyecek pratik uygulamaları görme fırsatı elde edebilirsin. Karacabey tesislerimizde staj yapma fırsatı yakalayabilirsin. Staj programımız; ‘Sütaşlı Olmak’ oryantasyonu, atölye çalışması, ‘Profesyonel Yaşam İlkeleri’ kişisel gelişim eğitimi, Sütçülük Merkezi ziyareti, üst yönetim sohbetleri, kariyer koçluğu, proje çalışmaları ve sunumlarını içerir.

Sütajyer Olmak İçin Hangi Adımları İzlemelisin?

Sütajyer Staj Programımız için Şubat ayı içerisinde internet sayfamızdan bir duyuru yayınlayacağız. Mart ayı içerisinde başvuruları değerlendirerek sürecimizi başlatacağız. Genel Yetenek ve İngilizce sınavlarında başarılı olursan, yüz yüze mülakat aşaması seni bekliyor. Mart ayı içerisinde süreçle ilgili bilgilendirmeleri yapacağız. Tesislerimizde sütajyer olma fırsatını yakalayan öğrencilerimiz konaklamalarını kendi imkânları ile sağlar.

Kimler Sütajyer Olabilir?

   • Üniversitelerin Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Enerji Mühendisliği ve Çevre Mühendisliği bölümlerinde 3. ve 4. sınıf lisans öğrencisiysen,
   • Yaz dönemi için belirlenmiş olan 8 haftalık zaman diliminde tam zamanlı staj yapmak istiyorsan (Temmuz/Ağustos) sütajyer olabilirsin.

MYO Öğrenciysem Sütajyer Olabilir Miyim?

Tesislerimizin bulunduğu bölgelerdeki Meslek Yüksek Okulları (Uludağ Üniversitesi - Karacabey Meslek Yüksek Okulu, Aksaray Üniversitesi - Aksaray Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Bingöl Üniversitesi - Bingöl Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu) ile eğitim ve staj projelerini kapsayan işbirliğimiz bulunuyor. Bu işbirliği çerçevesinde staj sürecinde ilgili okul ve bölümlerde eğitim gören öğrencilerimize kontenjan tanımaktayız.


SÜTAJYERLERİMİZ NE DİYOR?

ANIL OĞAN
Orta Doğu Teknik Üniversitesi - Kimya Mühendisliği

"Sütaşlı olmak gerçekten de süt aşkını güvenlik görevlisinden fabrika müdürüne kadar hissetmekti benim için. Sütaşlı olmak, özel bir şeyin parçası olmak bana kendimi özel hissettirdiğinden kesinlikle önerebileceğim bir yer."

SİNEM PİŞİRİCİ
Ege Üniversitesi - Gıda Mühendisliği

"Sütaş’ta yaptığım staj boyunca öncelikle projemle beraber bir iş nasıl yürütülür, nasıl takip edilir ve hazırlanır, proje nasıl sunulur bunu öğrendim. Okul bilgileri dışında bir iş hayatında, bu öğrendiğimiz teorik bilgiler nasıl ve ne derecede kullanılır gözlemleme fırsatım oldu. Böyle büyük bir şirkette staj yapmak iş hayatımı yönlendirmek açısından benim için önemliydi. Bunun yanı sıra insan ilişkilerini inceleme fırsatım oldu ve oldukça da memnun kaldım."

Üyelik Şartları

Aşağıdaki metinde yazılı bulunan ve Sutas.com.tr kullanım şartları, gizlilik ve telif hakları ile ilgili size bilgi veren metni okumanız gerekmektedir.

Bu şartları kabul etmeniz halinde sizden beklenen, ister üye olarak ister konuk olarak anlaşmaların şartlarına uymanızdır. Sitemizden faydalanmaya başlamadan önce sizden ne gibi bilgiler istendiğini ve bunların ne amaçla istendiğini anladığınızdan emin olmanız sizin yararınızadır.

Sutas.com.tr sitesinin tüm hakları, Sütaş'a aittir. Site içeriğindeki tüm malzemeler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses, işaret vesaire fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmakta olup, Sütaş'ın yazılı izni olmadıkça bu sitedeki hiç bir malzemeyi değiştiremez, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz ya da dağıtamazsınız. Sutas.com.tr’de yer alan yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses materyallerini Sutas.com.tr sitesine bağlı kaldığınız süre boyunca kullanma hakkına sahipsiniz.

Sutas.com.tr, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler de sağlamaktadır. sutas.com.tr, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir. Sutas.com.tr kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik ve sorunlar bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler ve sorunlar nedeniyle Sutas.com.tr'ye sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez.

Sutas.com.tr, malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. Bu anlaşma, Sutas.com.tr tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir.

Sutas.com.tr, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar: Kişisel bilgileriniz gerektiğinde bunu açıkça sorarız. Sutas.com.tr'nin yeni özellikleri, hizmetleri ya da ürünleri hakkında size zaman zaman bilgi gönderebiliriz fakat kişisel bilgilerinizi kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşmaz ve açıklamayız. Eğer bu ilkelerimiz hakkında sorularınız varsa, lütfen tuketici@sutas.com.tr adresine elektronik posta yoluyla gönderiniz.

Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.