Sütaşlı Olmak

Sütaşlı Olmak

Performans ve Yetenek Yönetimi

Performans Yönetim Sistemi

Çalışma arkadaşlarımızın belirlenmiş hedeflere göre fiili başarılarının değerlendirilmesini amaçlıyoruz. Performans yönetim sistemini statik bir değerlendirme faaliyeti değil çalışma arkadaşlarımızın performanslarını planlama, değerlendirme ve geliştirmeyi amaçlayan dinamik bir süreç olarak uyguluyoruz. Performans değerlendirme döneminde elde ettiğimiz çıktılar, eğitim ve kariyer planlama süreçleri, ödüllendirme ve motivasyon programları ile ücret çalışmalarına girdi sağlıyor.

Yetkinlik Değerlendirme Süreci

360° yetkinlik değerlendirme anketi ile çalışma arkadaşlarımızın yetkinliklerine göre çok yönlü geribildirim almalarını sağlıyoruz. Her bir çalışan; yöneticisi, astları ve eşit/iç müşterileri tarafından değerlendiriliyor. Yetkinlik değerlendirme anketi sonuçları, kariyer ve gelişim komitelerine girdi sağlıyor.

Kariyer ve Gelişim Komiteleri ve Yedekleme

Kariyer ve gelişim komitelerinde, çalışma arkadaşlarımızın yetkinlik ve potansiyel değerlendirmelerini yapıyor, kariyerleri hakkında sistematik bir geribildirim almalarını sağlıyoruz.

Yılda bir kez toplanan komitemizin çıktıları; kariyer yönetiminde, yedekleme ve yetiştirme planı oluşturulmasında, eğitim ve gelişim faaliyetlerinde, ücretlendirme ve yan haklar sürecinde değerlendiriliyor.

Kariyer Kurguları

Genç yetenekleri organizasyonumuza kazandırmak, onları geleceğin yöneticileri olmaya hazırlamak, şirketimizdeki kritik pozisyonlara yönelik çalışan yetiştirmek, alanında uzmanlaşmayı sağlamak ve çalışan bağlılığını artırmak amacıyla tüm iş kollarında (satış, üretim-kalite, teknik, vb birimler) kariyer kurguları uygulanır.

Kariyer kurgularımızda değerlendirilecek adayların potansiyellerini ölçmek için değerlendirme araçları uygularız. Bu sürece dahil olan çalışma arkadaşlarımıza çeşitli gelişim programları ile desteklendikleri, yaklaşık 3 - 4 yıllık yapılandırılmış bir kariyer yolculuğu sunarız.

Çalışma arkadaşlarımızın, potansiyellerini en üst seviyede gerçekleştirebilmeleri için kişisel gelişimlerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini destekler; kazanımlarını, kariyer beklentilerini, iş sonuçlarını ve organizasyonun ihtiyaçlarını değerlendirerek onlara kariyer yolculuklarının ilerleyen yıllarında da farklı lokasyon ve iş kolları arasında geçiş imkanı sunarız.

Sütaşlılar Anlatıyor

Zeynep Tekol (Pazarlama Müdürü)

Zeynep Tekol - Pazarlama Müdürü

“Üretimden pazarlamaya birçok süreçte bilfiil çalışmış bir anne olarak ürettiğim, pazarladığım ürünleri çocuğuma gönül rahatlığıyla yedirmek, başka annelere gönül rahatlığıyla tavsiye edebilmek, yaptığım işin arkasında güvenle durabilmek beni Sütaşlı yapan en önemli motivasyon.”

2009 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yine aynı yıl Sütaş’ta kalite sistem uzmanı olarak iş hayatına başladım. Kalite sistem uzmanı olarak BRC, GMP ve HACCP gibi global gıda güvenliği standartlarını öğrendim. Sütaş’taki uygulamaların denetlenmesinde görev aldım. Bu dönemde Sütaş’ın “Çiftlikten Sofralara” iş modelinin her aşamasını öğrenme fırsatı elde ettim.

Kalite sistemi uzmanı görevimin ardından öğrendiklerimi üretim mühendisi olarak uygulama fırsatım oldu. Üretimde çalıştığım süreçte sütü, süt ürünlerini, içeriklerini, üretim teknolojilerini daha derinlemesine öğrendim.

Ardından asıl hayalim olan pazarlama kariyerine geçiş fırsatını Sütaş bana sağladı. Her geçen gün kendimi geliştiriyor, bu alanda derinleşiyorum. Pazarlamada çalıştığım dönemde tüketiciyi ve pazarı daha iyi tanımak, anlamak üzere sayısız araştırma, yeni ürün lansmanları ve iletişim projelerini hayata geçirdim.

Makedonya, Romanya, Pakistan pazarlarındaki operasyonlarımız sayesinde dış pazarlardaki tüketim alışkanlıklarını, pazar dinamiklerini anlama, global pazarlama stratejileri geliştirme, global marka lansmanlarında görev alma fırsatım oldu.

Üretimden pazarlamaya birçok süreçte bilfiil çalışmış bir anne olarak ürettiğim, pazarladığım ürünleri çocuğuma gönül rahatlığıyla yedirmek, başka annelere gönül rahatlığıyla tavsiye edebilmek, yaptığım işin arkasında güvenle durabilmek beni Sütaşlı yapan en önemli motivasyon.

Sütaş’ın, mesleğinde derinleşmek isteyen, özellikle iş hayatına yeni başlayan arkadaşlarımız için çok iyi bir okul olduğunu düşünüyorum çünkü sütün doğası, bizim iş yapış biçimimize yansıyor. Sütaş’ta aynı anda hem detaycı ve mükemmeliyetçi hem de çok hızlı ve esnek olmalıyız. Sağlıklı beslenmenin olmazsa olmazı elzem bir gıdanın üretimini yapıyoruz, hata şansımız yok. Bu sorumluluğun bilincinde olan, iyi insanlardan oluşan bir ekibiz. Her gün birlikte öğrenmeye ve gelişmeye devam ediyor, daha iyisini yapmak için güne başlıyoruz.

DAHA FAZLA
Serhat Kumaru (Bölge Müdürü)

Serhat Kumaru - Bölge Müdürü

“Sütaş, her gün yeni gelişim fırsatları ile kendimi geliştirdiğim, kişisel yetkinliklerime ve özelliklerime sürekli değer kattığım ve bunun sonucunda da basamaklarını emin adımlarla çıktığım hayalimdeki kariyeri gerçekleştirme fırsatı sundu.”

Sütaş’ta kariyerime, 2007 yılında Satış Planlama İzleme ve Geliştirme Uzmanı olarak başladım. Sırasıyla birçok lokasyonda Organize Perakende Kanalı Satış Temsilcisi, Satış Yöneticisi, Satış ve Direkt Dağıtım Operasyon Müdürü, Ticari Pazarlama Kategori Müdürü, Ev Dışı Kanalı Yiyecek – İçecek Satış Müdürü görevlerinde bulundum. Şu anda İzmir Bölge Müdürlüğü görevini yürütmekteyim.

Yeni mezun olarak Sütaş’ta başladığım yolculuğum bana; planlama, raporlama, satış operasyon, satış kanal yönetimi, ekip yönetimi ve ticari pazarlama konularında kazanımların hiç bitmediği, her gün yeni gelişim fırsatları ile kendimi geliştirdiğim, kişisel yetkinliklerime ve özelliklerime sürekli değer kattığım ve bunun sonucunda da basamaklarını emin adımlarla çıktığım hayalimdeki kariyeri gerçekleştirme fırsatı sundu. Bununla birlikte bütün kazanımlarımı ekip arkadaşlarımla paylaşabildiğim ve kendimle birlikte onları da geliştirebildiğim bir ortamda çalışıyor olmak benim için her zaman ayrı bir motivasyon olmuştur.

Aramıza yeni katılan çalışma arkadaşlarımın; öncelikle eğiten ve geliştiren, öğrenmenin hiç sonu olmayan bir şirkette çalıştıkları için çok şanslı olduklarını bilmelerini isterim. Başarılı bir Sütaş kariyeri için tüm yeni çalışma arkadaşlarıma; işlerini her zaman tutkuyla yapmalarını, heyecanlarını ve öğrenme isteklerini hiç kaybetmeden, yaptıkları her görevde mükemmeli hedeflemelerini ve işinin ustası iyi sütçüler olabilmek için dünden daha çok çalışmaları gerektiğini söylemek isterim. Sürekli büyümekte olan sektör lideri şirketimizin, büyümesine paralel olarak gelişen organizasyon yapısı içinde çalışanlarının kariyerlerini yukarı taşıyacak fırsatlar sunacağını da vurgulamak isterim.

Kariyer yolculuğumda birçok görevde bulunduğum şirketimde hep iyi insanlarla, iyi sütçülerle bir arada olmak, onlardan edindiğim bilgi, tecrübe ve şirket kültürü sayesinde her zaman şirket vizyonumuza uygun bir iş yapış modeli ile sorumluluklarımı yerine getiriyor olmak benim için her zaman bir mutluluk kaynağı oldu. Sütaş ailesinin bir ferdi olmaktan her zaman gurur duydum ve duymaya da devam edeceğim.

DAHA FAZLA
Mehmet Uğur Güney - Üretim Müdürü

Mehmet Uğur Güney - Üretim Müdürü

“Sütaş’ta bilginin paylaştıkça çoğaldığı, herkesin birbirine destek olduğu bir kültür bulunuyor. Bu yardımseverlik ve şeffaflık ortamını, tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte devam ettiriyor ve yaşatıyoruz.”

2013 yılından beri Sütaş’ta çalışıyorum. Şu anda Aksaray Entegre Tesislerimizde Süt Alım Ön İşleme, UHT, Labne, Tereyağı, Toz Ürünler bölümlerinde Üretim Müdürlüğü görevini yürütüyorum.

Sütaş’ta işe başladığım ilk iki yılda Kalite Kontrol bölümünde Kimya, Çiğ Süt, Mikrobiyoloji ve Girdi Laboratuvarlarında Kalite Kontrol Uzmanı olarak çalıştım. Ardından UHT ve Toz Ürünler bölümlerinde üretim mühendisi olarak görev yaptım. Daha sonra Üretim Yöneticisi olarak 1,5 yıl Ayran ve Yoğurt Üretim Bölümleri’nde görev aldım. Ardından 2,5 yıl Beyaz Peynir, Süzme Peynir bölümlerinde üretim yöneticisi olarak görev yaptım. Şu anda da Üretim Müdürü olarak görev yapmaktayım.

Görev süremin ilk yıllarında üstlendiğim Kalite Kontrol Uzmanlığı görevi ve takip eden yıllardaki görevlerimde kalite odaklılığı ve müşteri memnuniyetini ön planda tutma alışkanlığı edindim. Ürünlerin, üretiminden sevkiyata kadar geçen süreci kalite sorumluluğuyla takip edip her zaman en iyiyi tüketicilerimize ulaştırmayı önceliğim haline getirdim. Kalite sürecinden sonra farklı üretim bölümlerindeki çalışma deneyimimde ise mühendislik becerilerinin yanında yönetsel becerilerimin de yaptığım işlerle geliştiğini gördüm.

Sütaş’ta mühendis olarak çalışmak, eğitimini aldığım bu mesleğin her dalını, işimde uygulamak ve geliştirmek için en ideal çalışma alanı. Burada sorgulamaktan, mükemmeli aramaktan vazgeçmeyen, geldiğimiz nokta ile yetinmeyip hep daha iyiye daha ileriye ulaşmayı hedefleyen bir yapımız var. Bilginin paylaştıkça çoğaldığı, herkesin birbirine destek olduğu bir kültür bulunuyor. Şimdiye kadar gördüğümüz bu yardımseverlik ve şeffaflık ortamını, tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte devam ettiriyor ve yaşatıyoruz.

DAHA FAZLA