Sütaşlı Olmak

Sütaşlı Olmak

İnsan Kaynakları Yaklaşımımız

Tutkumuzu paylaşacak “iyi insan”larla
çalışıyoruz!

Sütün iyiliği ve bereketini yayma misyonu ile çalışan ve her biri işinin uzmanı 5.000 çalışma arkadaşımızın yanı sıra satış dağıtım grubundaki iş ortaklarımız ile birlikte 7.500 kişilik büyük bir aileyiz.

İşimizi aslında “iş” olmaktan çok bir sosyal sorumluluk olarak görüyoruz. Bireylerin yaşam kalitelerini artıran, onlara sağlık ve mutluluk veren, doğal ve lezzetli süt ürünlerini her yaştaki insana ulaştırma çabamız, en büyük sorumluluğumuz. Her birimiz, yaptığımız iş ile toplumun “iyi ve sağlıklı bir yaşam” sürmesi için önemli bir rol üstleniyoruz. Bu bilinç, bizim en önemli motivasyon kaynağımız.

Birbirimize destek oluyor, yardım ediyor,
ortak aklın gücüne inanıyoruz.

Her geçen gün büyüyen Sütaş Ailesi’ne, yaratıcı, yenilikçi, heyecanı yüksek, uluslararası platformlarda çalışabilecek, takım çalışmasını seven çalışma arkadaşları ile katmak istiyoruz.

Misyonumuzu benimseyen, vizyonumuzu paylaşan, değerlerimizi kendi değerleri ile örtüştüren, “Çiftlikten Sofralara” entegre iş modelimiz doğrultusunda gıda mühendisliği, makine mühendisliği, endüstri mühendisliği, veterinerlik, ziraat mühendisliği, işletme, iktisat, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği gibi pek çok farklı bölümden mezun geleceğin Sütaşlıları ile tanışma heyecanı içindeyiz.

İnsan Kaynakları vizyonumuz; iyi insanlardan, yüksek bir bilinç ve sorumluluk düzeyine erişmiş iyi vatandaşlardan, yaptıkları işte uzmanlaşmış ve ustalaşmış iyi sütçülerden, sütün iyiliğini ve bereketini yayma misyonunu benimsemiş, hatta tutku seviyesine ulaştırmış bir aile kurmak ve Sütaş’ı misyonuna saygı duyulan güçlü bir çalışan markası haline getirmektir.

İşe Alım Politikamız; adaylara fırsat eşitliği sağlayacak ve onların en doğru şekilde istihdam edilmesine olanak verecek araç ve teknikleri kullanarak potansiyel ve yetenekli insan kaynağını şirketimize kazandırmaktır. Bu kapsamda ilgili pozisyonun niteliğine göre çeşitli kaynaklardan ulaştığımız adaylar yine pozisyona göre belirlenmiş değerlendirme süreçlerine dahil olurlar. Değerlendirme sürecimizde mülakatlara ek olarak pozisyonların seviyeleri ve ihtiyaçlarına göre kişilik analizi, İngilizce ve genel yetenek testleri, vaka uygulamaları yer alır.

Eğitim Politikamız kapsamında çalışma arkadaşlarımızın eğitimini, şirketimizin gelişiminin önemli bir unsuru olarak görür, insan kaynağımıza sürekli yatırım yaparız. Yüksek motivasyon ve performans ile görevlerin yürütülebilmesi için çalışma arkadaşlarımızı ihtiyaca yönelik eğitimlerle destekleriz. “Akademi Sütaşkı” çatısı altında toplanan Eğitim ve Yetenek Gelişim faaliyetlerimiz kapsamında birim ve pozisyon bazlı olarak kurumsal, mesleki, kişisel ve liderlik eğitim programlarımız bulunmaktadır.

Kariyer Yönetim Politikamızın temeli, kurumumuzun sürdürülebilirliğini desteklemek ve çalışma arkadaşlarımızı gelecekteki rollerine hazırlamaktır. Kurumumuzda, kariyer fırsatlarında çalışma arkadaşlarımıza öncelik verilir ve gelişimleri bu yaklaşım ile takip edilir.

Yaptığımız işe büyük bir sevgi, bağlılık ve saygı duyuyor;
iyi insan, iyi vatandaş, iyi sütçü ve iyi Sütaşlılardan oluşan bir aile olma hedefiyle ailemizi büyütüyor; çalışanlarımızın gelişimini destekliyoruz.