Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Bireylerin Sağlığı ve Mutluluğu

Bireylerin yaşam kalitelerini artıran, sağlık ve mutluluk veren, doğal ve lezzetli süt ürünleri sunmak için çalışıyoruz.

Ürünlerimizin doğallığını, lezzetini ve besin değerlerini güvence altına alan “Çiftlikten Sofralara” iş modelimizle ineklerimizin beslendiği yemden, sofralarınıza gelen süt ürünlerine kadar tüm süreci entegre ediyor, izliyor, denetliyoruz.

Bireylerin Sağlığı ve Mutluluğu

Gıda Güvenliği

Süt, sağlıklı bir yaşam için gerekli olan besin öğelerini, mükemmel bir dengede içeren, en temel besin kaynağımız. Bu özelliği ile de artan dünya nüfusunun beslenmesindeki rolü her geçen gün giderek önem kazanıyor. Gıdanın yeterliliği endişelerinin ve tarımın sürdürülebilirliğine yönelik arayışların arttığı bu dönemde, süt ve süt ürünlerinin, sürekli artan dünya nüfusunun beslenmesindeki rolü de giderek güçleniyor.

 “Çiftlikten Sofralara” entegre iş modelimiz ile ineğin beslendiği yemden başlayarak, tüketicinin sofrasına kadar giden süreci yönetiyor ve kontrol altına alıyoruz. Pandemi dönemi ile birlikte tedarik zinciri güvencesinin önemi de tekrar fark edildi. İş modelimizle hem tedarik güvencesi sağlıyor hem de tüketicilerimizin gıda güvenilirliği beklentilerini karşılıyoruz.

Hedefimiz, sadece bugünün değil aynı zamanda geleceğin gıda güvenliğine de katkıda bulunmak. Bunun için gıdanın üretilmesi, işlenmesi, taşınması, tüketim ve atık bertaraf süreçlerinin dönüştürülmesi gerektiğinin bilinci ile çalışıyor, kendi değer zincirimizde dönüşümü sağlayacak adımları atıyoruz.

Gıda Güvenilirliği

Sütün doğallığını ve özündeki değerleri koruyarak yüzlerce çeşit süt ve süt ürünü üretiyoruz. Ürünlerimizin güvenilirliği; en önemli hammaddemiz olan sütü üreten ineklerimizin yediği yemlerden başlayarak sağlık ve refahlarının sağlanması, çiftliklerdeki hijyen, çiğ sütün toplanması, taşınması, işlenmesi ve dağıtımı süreçlerinin bütününde güvenilirliğin teminine bağlı. Bu nedenle yem ve gıda güvenilirliğini bir arada ele alırız.

Çiftlikten Sofralara iş modelimiz, ineklerimizin yediği yemlerden ürünlerimizin sofralara ulaşana kadar olan tüm sürecini adım adım denetlememizi, ürünlerimizin izlenebilirliği ve güvenilirliğini sağlamamızı ve doğallığını güvence altına almamızı garanti ediyor.

Gıda güvenilirliği açısından büyük öneme sahip gıda ile temas eden malzeme tedarikçilerimizin, uluslararası kabul görmüş standart ve sertifikasyonlara sahip olmalarını teşvik ederiz.

Tüketici Sağlığı ve Mutluluğu

Günümüzde daha fazla sayıda tüketici, daha sağlıklı ve dengeli beslenmeyi hedeflerken satın aldığı gıdanın da daha sağlıklı olmasını, üretim süreci, besin değeri ve güvenilirliğine ilişkin daha fazla bilgiye erişmeyi istiyor. Bunların yanı sıra Covid-19 pandemisi ile birlikte bağışıklık sistemini güçlendiren gıdalara yönelik talebin arttığı gözleniyor.

Bizim de önceliğimiz tüketicilerimizin sağlıklı beslenmesine katkıda bulunmak ve bilinçli tercihler yapmalarına yardımcı olmak.

İlave Etiketleme Bilgileri

Ambalajlarımızın üzerinde sadece mevzuatın öngördüğü zorunlu etiket bilgilerini değil aynı zamanda besin öğeleri detaylarını ve üretim tarihi bilgisini de beyan ediyor, tüketicilerimizin ve müşterilerimizin ürün ve tazeliği hakkında daha fazla bilgilendirilmesini sağlıyoruz.

Tüketici Hattımız

Tüketici ve müşterilerimizin öneri ve geri bildirimlerinin kaydını tutuyor, en kısa sürede çözümlemeye ve bunları ürün geliştirme çalışmalarında kullanmaya gayret ediyoruz. En önemli denetçilerimiz, günde 6,5 milyon ürünümüzün buluştuğu tüketicilerimizdir.

Web Sitemiz

Tüketicilerimizin ürünlerimize dair enerji ve besin öğeleri gibi detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşmaları ve daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla “ürünlerimiz ve üretim süreçlerimizle ilgili merak edilenler” sayfasına, yenilenen web sitemizde daha detaylı yer verdik.

İyi Beslenme İletişimi

Yemek yeme ve beslenme alışkanlıklarının büyük ölçüde değiştiği Ramazan ayında tüketicilerimizin daha iyi ve dengeli beslenme için yapmaları gerekenleri ve bu beslenmede süt ürünlerinin önemini anlatmak için uzman destekli bir iletişimi hayata geçirdik. Okul döneminde de sağlıklı beslenmeye yönelik bilinçlendirmeyi amaçlayan iletişimlerimizle süt ve süt ürünlerinin önemini aktarmanın yanı sıra hem sağlıklı beslenme çantası hem de okul dönüşü için sağlıklı atıştırmalıklar hazırlamaları konusunda annelere fikir verecek pratik tarifler sunduk.

Çiftlikten Masallar

Sütaş Çiftliği’nin sevimli kahramanı Buzu’nun çiftlikte yaşadıklarını ve öğrendiklerini paylaştığı “Çiftlikten Masallar”; bir yandan doğallık, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm, enerji tasarrufu gibi günümüzde önemi daha da artan konular hakkında çocukları bilgilendirirken diğer yandan arkadaşlık, yardımseverlik, merak gibi hayata dair kavramlarla ilgili mesajlar veriyor.

Sütaş Çiftliği Karikatürleri

Sütaş Çiftliği’nin doğal lezzetlerinin yanı sıra çiftlikten gelen küçük bir gülümseme ile tüketicilerimizin her sabah güne gülümseyerek başlamasını hedeflediğimiz karikatürlerimiz, 20’nci yaşını doldurdu. Çiftliğimizin renkli karakterleri, ilk yayımlandığı günden bugüne aralıksız 7 bin 418 gün okurla buluştu.


Sürdürülebilirlik Raporu

Sürdürülebilirlik Raporunu
incelemek için tıklayınız.

RAPORU İNCELE