Çocuklar Sütaş’ın “Çiftlikten Masallar” serisi ile hem eğleniyor hem öğreniyor

Sütaş'tan Haberler

Basın Bültenleri

Çocuklar Sütaş’ın “Çiftlikten Masallar” serisi ile hem eğleniyor hem öğreniyor

Sütaş’ın sevimli kahramanı Buzu’nun, Sütaş Çiftliği’ndeki yaşamını ve maceralarını anlatan “Çiftlikten Masallar” serisi çocuklar tarafından çok seviliyor. Toplam 4 masaldan oluşan seri, Sütaş’ın Youtube kanalında video; Spotify, Apple, Google gibi platformlarda ise podcast olarak yayınlanıyor.

Sütaş, sevimli kahramanı Buzu’nun Sütaş Çiftliği’nde yaşadıklarını ve öğrendiklerini “Çiftlikten Masallar” serisiyle çocuklarla buluşturuyor. Masal serisinde “Buzu’nun Hayali”, “Buzu’nun Hazine Avı”, “Süt Damlasının Macerası” ve “Buzu’nun Dileği” isimli 4 masal bulunuyor. Çocuklar tarafından çok sevilen Buzu’nun çiftlik maceraları, Sütaş’ın Youtube kanalında izlenebilir; Spotify, Apple, Google gibi platformlarda podcast olarak dinlenebilir.

Çocukların süt ve süt ürünleri ile sağlıklı gelişiminin yanısıra, duygusal ve zihinsel gelişiminin öneminden yola çıkarak hazırlanan “Çiftlikten Masallar”, Sütaş Çiftliği’ndeki doğal yaşamı eğlenceli masallarla anlatıyor. Sütaş masalları ile çocuklar hem eğleniyor hem de çiftlik hayatını öğreniyorlar. “Çiftlikten Masallar” bir yandan doğallık, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm, enerji tasarrufu gibi günümüzde önemi daha da artan konular hakkında çocukları bilgilendirirken diğer yandan arkadaşlık, yardımseverlik, merak gibi hayata dair kavramlarla ilgili mesajlar veriyor. Sütaş, “Çiftlikten Masallar” ile hem çocuklarla güçlü bir bağ kuruyor hem de annelere çocuklarını büyütme sürecinde destek oluyor.