Hakkımızda

Hakkımızda

Kısaca Sütaş

Adımız süt, aşkımız süt, işimiz süt

Kurulduğumuz günden beri süte ve sütçülüğe tutkuyla bağlıyız. Sadece sütçülüğe odaklanıyor, sütten kazandığımızı yine süte yatırıyor, sütün iyiliğini ve bereketini yaymak için tutkuyla çalışıyoruz. Bu alanda uzmanlaşıp büyürken hedefimiz işimizde derinleşmek ve entegrasyonumuzu güçlendirmek oldu.

“Çiftlikten Sofralara” tüm zinciri yetkin ve birbirini destekleyecek şekilde yönetebileceğimiz güçlü bir tedarik zinciri yapısına ulaştık. Tesislerimizin hepsi; yem bitkileri üretiminden süt hayvancılığına, enerji üretiminden organik gübreye, yüzlerce süt ürününün üretilip tüketicilerimizin sofralarına ulaştırılmasına kadar uzanan kapsamlı birer entegrasyon örneği oluşturuyor.

Türkiye’de bu model ile kurulmuş 4 entegre tesisimiz bulunuyor; Marmara Bölgesinde Karacabey’de, İç Anadolu Bölgesinde Aksaray’da, Ege-Akdeniz Bölgesinde Tire’de, Doğu-Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Bingöl’de.

2014 yılından itibaren de Makedonya tesislerimiz ile Balkanlara ve Balkanlar üzerinden Avrupa’ya daha rahat erişmeye başladık. 2021’de Pakistan’da süt markamız MilkFields’ı pazara sunarak yurtdışı faaliyetlerimizi genişletiyoruz.

Yurt dışı yatırımlarımızın yanı sıra ihracat faaliyetlerimizle aralarında Çin, Mısır, Avrupa Ülkeleri, Azerbaycan, ABD, Japonya, BAE, Katar, Libya, Irak, Kuveyt’in de bulunduğu toplam 47 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz.

Süt ürünleri pazarının gelişmesi, sağlıklı süt ürünlerinin ülkemizin her köşesine ulaşması, bu topraklarda binlerce yıllık geçmişi olan süt ürünleri tüketim kültürünün yaygınlaşması ve güçlenmesi için 49 yıldır çalışıyoruz. 

Sütçülük bizim için sadece bir iş değil, bir yaşam biçimi ve en büyük tutkumuz.

“Süt sektörünün en sevilen markası, en güvenilen kuruluşu ve lider şirketi olma” vizyonuyla;

  • Türkiye’nin en sevilen süt ürünleri markası – Lovemark Araştırması, IPSOS
  • 17 yıldır lider süt ürünleri markası - Nielsen
  • 9 yıl üst üste TKYD - En yüksek kurumsal yönetim notuna sahip halka açık olmayan aile şirketi ödüllerini alarak vizyonumuzu gerçekleştirme yolunda ilerliyoruz.

Sayılarla Sütaş

tesis
4 Entegre Tesisimizle Türkiye’nin dört bir yanındayız.
aile
7.500 kişilik büyük bir aileyiz.
uretici
20.000 üretici aileden süt tedarik ediyoruz.
konsantre-yem
Yılda 404 bin ton karma yem üreterek çiftliklerimizin ve üreticilerimizin ihtiyacının tamamını karşılıyoruz.
yem
41.250 dekar alanda 180 bin ton kaba yem üretiyoruz.
ciftlik
Damızlık çiftliklerimizde 25.000 büyükbaş hayvan bulunuyor.
organik
Endüstriyel tesislerimizin elektrik ihtiyacının %88'ini çiftliklerimizin gübrelerinden ve organik atıklarımızdan karşılıyoruz.
enerji
Yılda 98.394 MWh elektrik, 101.971 MWh sıcak su ve buhar olmak üzere 200.365 MWh yenilenebilir enerji ürettik.
organik-gubre
Enerji tesislerimizin çıktılarından üretilen 690.000 ton organik gübre ile yem bitkileri ürettiğimiz toprakları zenginleştiriyoruz.
sofra
Her 10 sofranın 8’inde bir Sütaş ürünü bulunuyor.
dagitim
Her gün 6.8 milyon paket süt ürünü üretip dağıtıyoruz.
satis-noktasi
200 bin satış noktasına ulaşıyoruz.