Sütaşlı Olmak

Kariyer Fırsatları

Staj Başvurusu

Sütajyer ve Sütajyer Plus Programlarında Seni Neler Bekliyor?

Sütajyer, üniversitelerin 3. ve 4. sınıf lisans öğrencilerine yönelik yaz döneminde 8 hafta süren staj programımız, Sütajyer Plus ise Lisans 4.sınıf öğrencisi veya yüksek lisans öğrencilerinin, eğitim öğretim dönemi boyunca haftada en az iki gün işletmelerde bulunarak yaptıkları staj programımızdır.

Bu programlarda profesyonel yaşama hazırlanır ve akademik eğitimlerini destekleyecek pratik uygulamaları görme fırsatı elde edebilirsin.

İstanbul Grup Merkezimiz, Bursa-Karacabey, İzmir-Tire, Aksaray ve Bingöl entegre tesislerimizde staj yapma fırsatı yakalayabilirsin.

Staj programlarımız; “Sütaşlı Olmak” oryantasyonu, atölye çalışması, kişisel gelişim eğitimleri, Sütçülük Merkezi ziyareti, üst yönetim sohbetleri, kariyer koçluğu, proje çalışmaları ve sunumlarını içerir.

Sütajyer veya Sütajyer Plus programını başarı ile tamamlamış olan öğrencilerimize Sütaş Grup’ta kariyer fırsatı sunuyoruz.

Sütajyer Olmak için Hangi Adımları İzlemelisin?

  • Sütajyer staj programımızı, Şubat ayında ve Sütajyer Plus programımızı da Eylül ayında web sitemizde yayınladığımız duyurular ile takip edebilirsin.
  • Başvuruların değerlendirilmesinden sonra Sütajyer süreci başlar.
  • Genel Yetenek ve İngilizce sınavlarında başarılı olursan video ve online mülakat aşaması seni bekler. Sütajyer için Mayıs, Sütajyer Plus için ise Ekim ayında süreçle ilgili bilgilendirme yapılır.

Kimler “Sütajyer” Olabilir?

  • Üniversitelerin İktisadi İdari, Sosyal Bilimler, Ziraat, Veterinerlik ve Mühendislik Fakültelerinde 3. ve 4. sınıf lisans öğrencisi isen,
  • Yaz dönemi için belirlenmiş olan 8 hafta süresince haftada 5 gün staj yapmak istiyorsan “Sütajyer” olabilirsin.

Kimler “Sütajyer Plus” Olabilir?

  • Üniversitelerin İktisadi İdari, Sosyal Bilimler, Ziraat, Veterinerlik ve Mühendislik Fakültelerinde 4. sınıf lisans veya yüksek lisans öğrencisi isen,
  • Eğitim-öğretim dönemi boyunca, haftada en az 2 gün tam zamanlı staj yapmak istiyorsan “Sütajyer Plus” olabilirsin.

Grup Merkezi

staj ilanlarımız için

Tıklayınız

Entegre Tesisler

staj ilanlarımız için

Tıklayınız

MYO Öğrencisi isem Sütajyer Olabilir miyim?

Tesislerimizin bulunduğu bölgelerdeki Meslek Yüksek Okulları (Uludağ Üniversitesi - Karacabey Meslek Yüksek Okulu, Aksaray Üniversitesi - Aksaray Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Bingöl Üniversitesi - Bingöl Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu) ile eğitim ve staj projelerini kapsayan işbirliğimiz bulunmaktadır. Bu işbirliği çerçevesinde staj sürecinde ilgili okul ve bölümlerde eğitim gören öğrencilerimize kontenjan tanımaktayız.SÜTAJYERLERİMİZ NE DİYOR?

Beyza Nur Ünlü

Beyza Nur Ünlü

Yıldız Teknik Üniversitesi
İstatistik Bölümü

"Sütaş'taki stajım, eğitim hayatımda edindiğim bilgileri iş dünyasına başarıyla entegre etme konusundaki tüm tereddütlerimi ortadan kaldırdı. Yöneticilerimin desteği ve ekip arkadaşlarımın samimi yaklaşımı sayesinde uyum sürecim sorunsuz ve keyifli geçti. Şirketin kapsayıcı kültürü ve çeşitli departmanlarla gerçekleştirdiğim iş birlikleri, bana sadece bir çalışan olmanın ötesinde, bir aile üyesi gibi hissettirdi. Bu deneyim, teorik bilgilerimi uygulamalı bir şekilde hayata geçirmemde önemli bir kilometre taşı oldu ve liderlik, ekip çalışması, problem çözme gibi becerilerimi geliştirme konusunda büyük bir fırsat sundu."

DAHA FAZLA
Salih Ege

Salih Ege

İstanbul Medipol Üniversitesi
Endüstri Mühendisliği

"Sütaş'taki yaz stajımdan başlayarak uzun dönem stajıma ve sonunda kadroya geçişime kadar uzanan kariyer yolculuğum, benim için unutulmaz anılarla doldu. Bu deneyim, benim için bir stajdan çok daha fazlasını temsil ediyordu. İnsan Kaynakları’nda staj yaptığım dönem boyunca üzerinde çalıştığım projeler ve üstlendiğim görevler sayesinde kendimi birçok alanda geliştirdim. Özellikle veri analizi projelerinde edindiğim tecrübeler, performans yönetimi gibi önemli bir alanda daha bilinçli kararlar almama yardımcı oldu. Bu süreç sadece kariyerime yeni bir boyut kazandırmakla kalmadı, aynı zamanda şirket kültürüne uyum sağlamamı, profesyonel ağımı genişletmemi ve kişisel gelişimimde büyük adımlar atmamı da sağladı. Sütaş'ta geçirdiğim süre, iş dünyasında sağlam bir temel oluşturarak geleceğe daha emin adımlarla ilerlememe olanak tanıdı."

DAHA FAZLA
SERAY ÇAVDARLI

SERAY ÇAVDARLI

Yeditepe Üniversitesi
Elektronik Ticaret ve Yönetimi

"Bir Karacabeyli olarak çocukluğumdan beri aşina olduğum Sütaş’ta yaz stajıyla başlayan yolculuğum uzun dönem staja evirilerek devam etti. Ofise gittiğim ilk günden beri sıcaklığı ve samimiyetiyle bana destek olan ekibim sayesinde evimde gibiydim. Bu yolculuk benim için bir stajdan daha fazlası oldu. Staj sürem boyunca aldığım görevler ve yaptığım projeler sayesinde gerçekten keyif alarak çalışabildiğimi görme şansı yakaladım. Kariyer hedeflerimi belirlediğim bu dönemde, departman içinde çeşitli konularda birçok örneğe şahit olarak farklı bakış açıları kazanıp deneyim sahibi olan bir Seray olarak hedeflerime daha gerçekçi yaklaşabilmek beni heyecanlandırıyor. Sütaşlı olarak geçirdiğim bu sürede kendimi daha iyi tanıyıp, zayıf yönlerimi avantaja çevirerek verimli geçirmeye özen gösterdim."

DAHA FAZLA
ANIL OĞAN

ANIL OĞAN

Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Kimya Mühendisliği

“Sütaşlı olmak gerçekten de süt aşkını güvenlik görevlisinden fabrika müdürüne kadar hissetmekti benim için. Sütaşlı olmak, özel bir şeyin parçası olmak bana kendimi özel hissettirdiğinden kesinlikle önerebileceğim bir yer.”

DAHA FAZLA
SİNEM PİŞİRİCİ

SİNEM PİŞİRİCİ

Ege Üniversitesi
Gıda Mühendisliği

"Sütaş’ta yaptığım staj boyunca öncelikle projemle birlikte bir iş nasıl yürütülür, nasıl takip edilir ve hazırlanır, proje nasıl sunulur bunu öğrendim. Okul bilgileri dışında bir iş hayatında, bu öğrendiğimiz teorik bilgiler nasıl ve ne derecede kullanılır gözlemleme fırsatım oldu. Böyle büyük bir şirkette staj yapmak iş hayatımı yönlendirmek açısından benim için önemliydi. Bunun yanı sıra insan ilişkilerini inceleme fırsatım oldu ve oldukça da memnun kaldım."

DAHA FAZLA