Hakkımızda

Sütaş'tan Haberler

Bizden Haberler

Sütaş Çiftliği Karikatürleri Sergisi karikatürseverlerle buluşmaya devam ediyor

Sütaş Çiftliği Karikatürleri’nin 20’inci yılı kapsamında ilk olarak 24 Aralık 2022 - 3 Ocak 2023 tarihleri arasında İstanbul Özdilek Park AVM’de açılışı yapılan Sütaş Çiftliği Karikatürleri Sergisi, İstanbul Anadolu Yakası’ndaki Akasya ve Maltepe Piazza’dan sonra Aksaray, Bingöl, Bodrum ve Tire’de karikatürseverler ile buluştu.

Sütaş Çiftliği Karikatürleri Sergisi karikatürseverlerle buluşmaya devam ediyor

Süt ve süt ürünleri sektöründe Türkiye’nin lider şirketi Sütaş’ın, esprili iletişim dilinin en önemli unsurlarından olan “Sütaş Çiftliği” karikatürlerinin 20’nci yılı kutlamaları nedeniyle düzenlenen Sütaş Çiftliği Karikatürleri Sergisi, farklı lokasyonlarda karikatürseverlerle bir araya geliyor.

AÇILIŞI ÖZDİLEK PARK AVM’DE YAPTI

2002 yılından bu yana çizer Faruk Bayraktar imzası ile yayımlanan Sütaş Çiftliği Karikatürleri arasından derlenen karikatürlerden oluşan sergi, ilk olarak 24 Aralık Cumartesi - 3 Ocak Salı tarihleri arasında İstanbul Özdilek Park AVM’de ziyarete açıldı.

AKASYA’DA İKİ BULUŞMA

Sütaş Çiftliği Karikatürleri Sergisi’nin bir sonraki durağı ise Akasya oldu. 1-7 Şubat’ta ve 18-24 Nisan tarihlerinde karikatürseverleri ağırlayan sergi, Ramazan Bayramı ile bu yıl bayramın 3’üncü gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Sütaş bandosu ile de küçükten büyüğe tüm ziyaretçileri gülümseten eğlenceli bir yolculuğa çıkardı.

MAYIS AYINDA MALTEPE PİAZZA AVM’DEYDİ

2 Mayıs Salı gününden itibaren de Maltepe Piazza Alışveriş Merkezinin zemin katındaki ana atriyumda yer alan sergi, 15 Mayıs Pazartesi akşamına kadar ziyaretçilerini ağırladı. Sütaş Çiftliği Karikatürleri Sergisi, bu süre boyunca 7’den 77’ye her kesimden yoğun ilgi gördü.

31 TEMMUZ-14 AĞUSTOS’TA AKSARAY NORA CITY’DE

Bugüne kadar sergilendiği her noktada büyük, küçük herkesin beğenisini toplayan Sütaş Çiftliği Karikatürleri Sergisi, 31 Temmuz- 14 Ağustos tarihleri arasında Anadolu’daki ilk durağı Aksaray ilindeki Nora City AVM’de ziyaretçilerini ağırladı.

12-21 AĞUSTOS’TA BODRUM OASIS AVM’DE

Sütaş Çiftliği Karikatürleri Sergisi, Ağustos ayında Aksaray’dan sonra Türkiye’nin dünyaca ünlü turizm destinasyonu Bodrum’da da karikatürseverlerle buluştu. 12-21 Ağustos tarihleri arasında Bodrum Oasis AVM’nin zemin katında ziyaret edilen sergi, 10 gün boyunca misafirlerini ağırladı.

16-29 AĞUSTOS’TA BİNGÖL KALIUM AVM’DE

Sütaş’ın gülümseten yüzü Sütaş Çiftliği Karikatürleri’nin Ağustos ayındaki bir diğer buluşması ise Bingöl’de de gerçekleşti. 16 Ağustos Çarşamba gününden itibaren Bingöl Kalium AVM’nin giriş katında açık olan sergi, 29 Ağustos Salı gününe kadar 10.00 - 22.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edildi.

28 AĞUSTOS -10 EYLÜL’DE TİRE, 11-25 EYLÜL’DE BURSA’DA

20’nci yıl kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen Sütaş Çiftliği Karikatürleri Sergisi’nin yeni duraklarından biri Tire oldu. 28 Ağustos Pazartesi gününden itibaren Tire Teira AVM’nin 1. katında karikatürseverleri ağırlamaya başlayan sergi 10 Eylül Pazar gününe kadar açık kalacak.

Serginin eylül ayındaki bir diğer lokasyonu ise Bursa olacak. Sütaş Çiftliği Karikatürleri Sergisi, 11-25 Eylül tarihleri arasında Bursa Kent Meydanı AVM’nin -2 Çarşı Katı’nda yine ücretsiz olarak ziyaretçileri ile buluşacak.

Faruk Bayraktar Kimdir?

196 yılında Yugoslavya’nın Novi Pazar kentinde doğan Faruk Bayraktar, 1968’de ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etti. Marmara Üniversitesi Sinema-TV Bölümü’nden mezun olan Bayraktar, öğrencilik yıllarında başladığı çizerliğe Çarşaf, Horoz, Pişmiş Kelle, Gırgır, Fırt, Hıbır, Avni, Leman, L-Manyak, Lombak gibi dergilerde sürdürdü.

Pişmiş Kelle Dergisi'nde çizdiği Rezil-i Rüsvan bant tipi ve absürt fantastik tiplemelerin yer aldığı Kravisni Tol Tol karikatür köşesiyle dikkat çeken Bayraktar’ın, karikatürlerinde kullandığı "gelenzi-gidenzi kalıbı" olarak bilinen deforme mizahi konuşma biçimi, gençler arasında yaygınlık kazandı.

2002 yılından bu yana Sütaş Çiftliği Karikatürlerini çizen Bayraktar’ın, Kravisni Tol Tol, Rezil-i Rüsvan, ve Sütaş Karikatürleri adı ile yayımlanan kitapları bulunuyor.