Header

Büyümix'in Çocuk Gelişimine Katkısı

Büyüme çağındaki çocuklar, sağlıklı ve yeterli büyüyebilmeleri için enerji, protein ve kalsiyum kaynakları ile desteklenmelidir.

Büyümix Nasıl Büyütür?

D Vitamini

Çocukların kemiklerinin gelişebilmesi ve güçlü kemiklere sahip olabilmeleri için ihtiyaç duyulan bir besindir. D vitamini kemik gelişimi için kritik öneme sahip kalsiyum ve fosforun bağırsaklarda emilimini sağlar ve çocukların kemiklerinin normal büyümesi ve gelişmesi için gereklidir. Büyümix kalsiyum ve fosforun normal emilimine katkıda bulunan D vitamini kaynağıdır. 

Kalsiyum

Çocukların kemik ve dişlerinin gelişmesine yardımcı olur. Çocuklar hızlı büyüdükleri ve kemikleriyle dişlerinin gelişimi sürdüğü için her gün kalsiyum bakımından zengin beslenmeleri gerekir. Büyümix yüksek miktarda kalsiyum içerir ve kalsiyum içeriği ile çocuğunuzun günlük kalsiyum ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. 

Protein

Çocukların hücre oluşumu ve vücudun büyüme fonksiyonunu yerine getirebilmesi için yeterli miktarda proteine ihtiyacı vardır. Büyümix, protein bakımından kaynak niteliğinde bir besindir.